Бетис и Атлетико Мадрид предложиха невиждан от 5 години сценарий

2598 0

За първи път от повече от пет години - Реал Бетис и Атлетико Мадрид не си вкараха попадение в шампионатен двубой. Те предложиха нулево реми на запалянковците в неделя вечер.

Срещата бе част от втория кръг на Ла Лига за сезон 2023/24. За последно нещо подобно се бе случвало през пролетта на 2018 г., като тогава двубоят се проведе на "Метрополитано". След това само една от десет срещи между двата тима бе завършила без победител (1:1).

Този път се стигна общо до три по-опасни ситуации пред една от двете врати, като във всеки от случаите положенията бяха дело на домакините. Абнер, Перес и Иско обаче не успяха да реализират още през първата част и двубоят завърши без победител.

И двата тима обаче вече бяха победили през сезона - столичани се наложиха над Гранада с 3:1, а Бетис се справи като гост с Виляреал с 2:1. Именно на андалусийците им предстои визита на Атлетик Билбао, докато момчетата на Симеоне гостуват на Райо Валекано.

Следете всичко най-интересно от Ла Лига със SportLive.bg!