Успешната серия продължава! Неочаквани герои за Атлетико Мадрид застрашиха второто място на Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

3594 0

Атлетико Мадрид записа пета поредна победа в Ла Лига, надигравайки с 2:1 при визитата си на Райо Валекано в среща от 28-ия кръг на шампионата. Успехът бетонира „дюшекчиите“ на третото място в таблицата.

В герои за селекцията на Чоло Симеоне се превърнаха нетрадиционни голмайстори. Защитниците Нахуел Молина и Марио Ермосо се разписаха в рамките на 3 минути между 22-ата и 25-ата и подпечатаха успеха на тима си.

Video edited on Kapwing

Домакините завършиха мача с намален състав, след като след преразглеждане от ВАР съдията Рикардо де Бургос изгони Флориан Лежун в 63-ата минута.

„Дюшекчиите“ изпуснаха още немалко положения и не успяха да сложат окончателна точка на спора и се наложи да треперят до края. Въпреки че играха с 10 души на терена, домакините стигнаха до гол на защитника Фернандо Гарсия в 85-ата минута. За повече обаче нямаха сили и шанс.

Така Атлети събра актив от 57 точки, само с 2 по-малко от втория Реал Мадрид. Райо Валекано е 9-ти с 37 пункта.