Барселона ще загуби 50 милиона евро, ако не бъде в топ 4 на Ла Лига

1955 0

Барселона може да загуби сериозна сума, ако не попадне сред най-добрите 4 в края на сезона в Ла Лига. Става дума за около 50 милиона евро, пише "Football Espana". 42 милиона от тези пари каталунският клуб би получил за участието си в Шампионска лига.

Други 8 милиона евро "блаугранас" може да спечели от участието си в Суперкупата на Испания, която ще се проведе в началото на 2023 година в Саудитска Арабия. Новият формат на турнира предполага участието на шампиона на Ла Лига и неговия подгласник, а също и финалистите в Купата на Краля.

Към дадения момент Барселона заема второто място в испанското първенство със спечелените си 66 точки в 34 кръга. Трети е Севиля с 64, четвърти - Атлетико (Мадрид) с 61, а пети с 58 пункта е Реал Бетис. След като спечели титлата в Ла Лига, Реал Мадрид поведе на Барса по спечелени трофеи (подробности тук).