Барселона и Шави внесоха яснота за състоянието на рухналия Араухо

3262 0

От Барселона коментираха състоянието на защитника Роналд Араухо, който в снощния мач срещу Селта загуби съзнание на терена. Уругваецът пострада, след като със съотборника си Гави си сблъскаха главите през второто полувреме на "Камп ноу".
От клуба съобщиха, че Араухо е бил диагностициран със сътресение на мозъка и е откаран в болница за допълнителни изследвания. Младият футболист беше изнесен от терена с линейка, а няколко минути феновете, съотборниците и всички в Барселона бяха в мъчителна неяснота какво се случва с него.

"Лекарят вече ни каза, че Роналд Араухо е в съзнание. Ще прекара нощта в болницата. Лекарят ни каза да не се притесняваме. Той ще пренощува там като предпазна мярка", поясни наставникът Шави Ернандес след победата с 3:1. А ето с кой защитник Шави иска да подсили Барселона.