Атлетико (Мадрид) продължава убедително в Ла Лига, нанесе поредна загуба на Реал Сосиедад

1246 0

Атлетико (Мадрид) затвърди първата си позиция във временното класиране на Ла Лига, след като победи убедително и без никакви проблеми с 2:0 доскорошния лидер Реал Сосиедад. Това е и трета поредна загуба за баските.

Те са и вече цели 6 поредни двубоя без победа в елита на Испания, което наруши иначе великолепното им представяне допреди това, което всъщност дори им беше осигурило първото място.

Атлети пък продължава да се представя на невероятно ниво, като трупа победа след победа (единственото изключение бе загубата от Реал Мадрид преди 10 дни). Момчетата на Диего Симеоне остават първи, а втори е градският съперник Реал с 3 точки по-малко, но и мач повече от Атлети.

Успехът за "дюшекчиите" бе осигурен от Ермосо и Йоренте, които се раписаха през второто полувреме - съответно в 49-ата и 74-ата минути. След това инициативата бе предоставена на баските, но те така и не успяха да се разпишат.