Атлетико (Мадрид) е едноличен лидер в Ла Лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

770 0

Отборът на Атлетико (Мадрид) поведе с три точки на върха на класирането в Испания, след като победи Елче с 3:1 у дома в мач от 14-ия кръг на Ла Лига.

На "Естадио Уанда Метрополитано" с основна заслуга за успеха на Атлети бе нападателят Луис Суарес, който се разписа малко преди почивката за 1:0, а в 58-та минута удвои преднина на домакините.

Елче се върна в двубоя с гол на Лукас Бойе в 64-та минута, но десет минути преди края на редовното време Диего Коща подпечата успеха на своите, оформяйки крайното 3:1.

По този начин тимът на Диего Симеоне вече има 29 точки и води с три пред втория Реал Сосиедад, който е изиграл и два мача повече. Реал Мадрид също е с 26 точки и мач повече от градския си съперник.