Атлетик Билбао удари Атлетико Мадрид и продължава да мечтае за Европа

4005 0

Атлетик Билбао тресна с 2:0 Атлетико Мадрид в среща от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Баските доминираха на своя „Сан Мамес“ и изковаха победата след автогол на Марио Ермосо и попадение от дузпа на Иняки Уилямс.

С този успех тимът от Билбао продължава битката за участие в евротурнирите. Атлетик е на 8-ото място с 51 точки. „Дошекчиите“ запазват заветната четвърта позиция, въпреки поражението. Хората на Чоло Симеоне са с 61 точки и са в зона Шампионска лига.

Срещата започна перфектно за баските „лъвове“. Още в 8-ата минута топката се озова в мрежата на Ян Облак. За нещастие Марио Ермосо си заби нелеп автогол. В 56-ата минута Иняки Уилямс от дузпа подпечата успеха за домакините.

Мадридчани нямаха късмет. Топката срещна на два пъти гредата след удари на техни футболисти. Първо Гризман тресна напречната греда при резултат 1:0 за баските, а в края на мача Анхел Корея нацели левия дирек.