Гонсало Гедеш прати Валенсия на финал за Купата на Краля

2336 0

Валенсия победи Атлетик Билбао с 1:0 във втори мач от полуфиналния етап на Купата на Краля и се класира за финала на турнира. Срещата беше равностойна откъм владеене на топката, но и двата тима отправиха доста малко точни удари по посока противниковата врата.

В 12-ата минута Валенсия имаше по-сериозна възможност, като ударът на Браян Хил профуча покрай гредата. В 42-ата минута Иняки Уилямс излезе сам срещу вратаря на "прилепите" Георги Мамардишвили, но ударът му беше прекалено лек.

Минута след това Валенсия организира контраатака и Гонсало Гедеш изстреля бомбен удар, който не остави никакви шансове на Хулиен Аризабалага. Карлос Солер можеше да направи 2:0 в края на първата част, но стражът на Атлетик се намеси.

Най-чистото положение през втората част дойде в 70-ата минута, когато Икер Муниаин излезе на стрелкова позиция и не успя да отбележи.

Първият мач между двата тима завърши 1:1 и така Валенсия ще играе финал в турнира. Другият полуфинал е между Бетис и Райо Валекано.