Атлетик (Билбао) надви Майорка и ги приближи до изпадането

636 0

Майорка е все по-близо до изпадане от Ла Лига, след като загуби от Атлетик Билбао с 1:3 в мач от 32-ия кръг на испанското първенство. Тимът остава на 18-та позиция и е на 6 точки от спасителната черта, като е изиграл и мач повече от съперниците си. От своя страна Атлетик Билбао се изкачи до девето място в класирането с актив от 45 точки.

На стадион "Сан Мамес" домакините започнаха отлично двубоя и поведоха в резултата още в 16-ата минута чрез Раул Гарсия, който реализира дузпа, а осем минути по-късно Ойхан Сансет удвои преднината на "баскит"е.

В 70-ата минута Анте Будимир върна надеждите на гостите с точно изпълнение от дузпа, но в самия край Асиер Вийалибре сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 в полза на Атлетик.