Диего Коща с гол и червен картон при нов успех на Атлетико

Снимка: БГНЕС

1148 0

Атлетико (Мадрид) постигна домакинска победа с 2:0 над Хетафе в първи мач от програмата на 18-ия кръг в Примера дивисион. Дюшекчиите“ стигнаха до победата с попадения на Анхел Корея и Диего Коща, който започна като титуляр и се превърна в основната фигура в днешния мач.

Освен че се разписа, както го направи и преди дни при повторния си дебют за Атлетико, нападателят си изкара и наивен червен картон.

Иначе Корея откри резултата още в 18-ата минута с красив фалцов удар, с който не остави шансове на стража на гостите. В 68-ата минута Коща удвои, за радост на близо 48 000 зрители на „Уанда Метрополитано“. Нападателят изрази бурно радостта си от гола, за което получи втори жълт картон от главния съдия, оставяйки своя тим в намален състав.

Въпреки численото неравенство играчите на Диего Симеоне нямаха проблем да удържат аванса си и да се поздравят с 11-ата си победа от началото на сезона в Ла Лига.

С успеха Атлетико се бетонира на втората позиция с актив от 39 точки, докато Хетафе е осми с 23.