За разлика от Рома: Лацио нокаутира противника си в Лига Европа

1650 0

Лацио спечели убедително първия си мач от груповата фаза на Лига Европа, побеждавайки Фейенорд с 4:2. За това помогна и ранен гол на "Стадио Олимпико", дело на Луис Алберто.

За разлика от градския си съперник Рома, който загуби от Лудогорец в Разград с 1:2, "орлите" си опекоха работите още през първата половина на първата част.

Лацио мушна 3 гола на нидерландците в рамките на едно полувреме. Нещо повече - за 24 минути. Първо Луис Алберто откри още в 4-ата минута, когато бе намерен в наказателното поле от Весино и прати топката под дясната греда.
В 15' Фелипе Андерсон пък завърши страхотен свой рейд с чудесен удар от вътрешността на наказателното поле и спря топката зад голлинията на Бейлоу - 2:0. В 28' пък самият Матиас Весино реализира, след като обработи отскочила в наказателното поле топка.

Лацио мушна 3 гола на нидерландците в рамките на едно полувреме. Нещо повече - сториха го за 24 минути. Първо Луис Алберто откри още в 4-ата минута, когато бе намерен в наказателното поле от Весино и прати топката под дясната греда.

Италианският тим не спря дотук. "Лациалите" добавиха още едно попадение през втората част. В 63' авторът на третия гол Весино бе изведен от Алберто и намери хладнокръвно долния ляв ъгъл на нидерландската врата за 4:0.

Все пак минути след това Фейенорд успя да намали минимално изоставането си след "съдействие" от страна на уругваеца. Заради препъване на Весино съдията на двубоя отсъди дузпа за гостите, която бе изпълнена от Сантяго Хименес и резултатът стана 4:1. В 88' Хименес успя да удари втори път домакините, като прати топката в празната врата от близка дистанция след рикошет в бранител.