Рейнджърс поднесе сензацията и изхвърли Дортмунд зад борда

1986 0

Глазгоу Рейнджърс поднесе изненадата в Лига Европа, след като отстрани отбора на Борусия Дортмунд. В реванша между двата тима победител не се излъчи, като той завърши 2:2. След успеха с 4:2 в първия мач обаче шотландският тим продължава напред.

В 21-ата минута Юлиан Брандт фаулира футболист на Рейнджърс в наказателното поле и съдията даде дузпа. Щатният изпълнител на шотландците Джеймс Тавърниър не остави шансове на Грегор Кобел за 1:0.

Борусия натисна и в 25-ата минута ветеранът Алан МакГрегър спаси опасен удар на Брандт. В 31-ата обаче Джуд Белингам се възползва от грешка на защитниците и изравни. В 42-ата англичанинът изведе Донйел Мален зад защитата и нападателят вкара за 2:1.

Рейнджърс обаче се върна в мача, като в 57-ата минута отново Тавърниър се оказа герой за тима и вкара за 2:2. В 67-ата Морелос вкара и трети гол, но той беше отменен поради фал в нападение.

Всички резултати в Лига Европа вижте тук.