Порто зашлеви Лацио, а Аталанта стори същото с Олимпиакос

Снимка: Gulliver/GettyImages

1445 0

Отборът на Порто успя да елиминира този на Лацио с общ резултат 4:3 и така португалският тим продължи напред в турнира Лига Европа. След като миналата седмица взе успех с 2:1 на своя „Ещадио до Драгао“, този път „драконите“ направиха 2:2 срещу италианския си съперник на „Олимпико“ и се класираха за осминафиналите от турнира.

Чиро Имобиле заличи актива на съперника с гол в 19-ата минута, но Мехди Тареми изравни резултата от дузпа 11 след това. Матеуш Урибе вкара втори гол за Порто в 68-ата и успокои гостите, които обаче допуснаха яростен натиск до края на мача пред вратата си, а Данило Каталди изравни за римляните, но прекалено късно и Лацио не успя да прати мача в продължения.

Аталанта, от своя страна, се разправи категорично с Олимпиакос и постигна успех с 3:0 при визитата си в Атина и с общ резултат 5:1 бергамаските също продължиха напред. Йоаким Меле откри на „Караискакис“ в 40-ата, а два гола на украинеца Руслан Малиновски през втората част донесоха комфортния успех за „богинята“.