РБ Лайпциг отвя Реал Сосиедад и се класира напред в Лига Европа

1558 0

РБ Лайцпиг победи Реал Сосиедад като гост с 3:1 в мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. След като първият мач завърши 2:2, интригата остана за реванша в Сан Себастиан.

Германците започнаха по-активно двубоят, като Кевин Кампъл и Вили Орбан пропуснаха шансове пред вратата на Матю Райън. В 39-ата минута реферът отсъди дузпа за РБ. Зад топката застана Андре Силва, но Райън спаси удара му. Вили Орбан обаче успя да довкара топката, избита от стража.

В 59-ата минута Симакан изведе Андре Силва и португалецът с мощен удар се разписа за 2:0. Реал Сосиедад върна едно попадение в 67-ата минута. Тогава изпълнен пряк свободен удар завърши с изстрел на Мартин Зубименди, който намали.

В 88-ата минута обаче Ариц Елустондо игра с ръка и РБ Лайпциг получи втора дузпа. Емил Форсберг застана зад топката и реализира за 3:1.

В друг мач Динамо Загреб спечели срещу на Севиля с 1:0. В 65-ата минута Мислав Оршич беше точен за "модрите" от дузпа. В първата среща Севиля победи с 3:1 и също се класира напред.