Престижно: Рефер №1 на България - Георги Кабаков, ще ръководи мач на Манчестър Юнайтед от Лига Европа

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

2825 0

На 3 ноември (четвъртък) английският гранд Манчестър Юнайтед гостува на Реал Сосиедад в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, който ще стартира в 19:45 ч. българско време.

УЕФА повери този сблъсък на най-добрия роден съдия - Георги Кабаков! Това е втори случай за 36-годишния арбитър, в който ще ръководи среща на "червените дяволи". Първият бе на 12 декември 2018 г., когато получи наряд за Валенсия 2:1 Юнайтед от последния кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Помощници на Кабаков ще бъдат Маргарит Маргаритов и Диян Вълков, а за четвърти рефер е посочен Ивайло Стоянов. За системата ВАР ще отговаря Марко Фриц от Германия, а негов асистент е Томас Квятковски от Полша. Делегат на УЕФА е Рудолф Манертс (Белгия), а съдийски наблюдател - Мехмет Илгаз от Турция.

И двата тима вече са се класирали за пролетната фаза на Лига Европа - Реал Сосиедад е лидер с пълен комплект от 15 точки, а Манчестър Юнайтед е на втора позиция с 12 пункта. Първият сблъсък на "Олд Трафорд" се състоя на 8 септември и в него испанците победиха с 1:0!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Играч на Лудогорец блести в Лига Европа - изпревари звезди на Манчестър Юнайтед в интересна класация!