Леверкузен и Унион Сен Жилоа се „сбиха“, но никой не взе превес преди реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

1923 0

Германският Байер Леверкузен и белгийският Унион Сен Жилоа оставиха развръзката за реванша. Двата тима приключиха при 1:1 в първия ¼-финал от Лига Европа, проведен на „Бай Арена“.

Гостите откриха резултата в 51-ата минута чрез Виктор Бонифейс. Флориан Вирц изравни в 82-ата минута. Те изиграха зрелищен двубой, но никой не успя да вземе преднина преди втория мач в Белгия.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат, въпреки че положения не липсваха. След половин час игра Кандус изстреля тупалка, която разтресе напречната греда на „аспирините“. Почти веднага след това Диаби би на сантиметри покрай вратата на белгийците. Точно преди почивката той отново нямаше шанс да порази целта.

В 51-ата минута Унион Сен Жилоа откри резултата. Виктор Бонифейс матира Лукаш Храдецки, засичайки пас в пеналта – 0:1.

Домакините се вдигнаха на щурм, а гостите разчитаха на контраатаки. В 78-ата минута Фримпонг с глава не уцели целта.

Все пак усилията на „аспирините“ се увенчаха с успех в 82-ата минута. Азмун подаде към Флориан Вирц, който с шут от дъгата на пеналта прати топката в мрежата – 1:1.