Фантастичен гол на Киърън Тиърни подпечата първото място на Арсенал в Лига Европа (ВИДЕО)

1331 0

Арсенал постигна минимална победа с 1:0 у дома срещу Цюрих в последния мач на двата тима в Лига Европа. Единственото попадение на "Емиратс" бе отбелязано от Киърън Тиърни рано в срещата.

Арсенал започна по-добре мача и заслужено стигна до попадение в 17-ата минута. До края на първата част пък шансове имаше пред Еди Нкетия и Фабио Виейра, но те бяха пропуснати.

Video edited on Kapwing

Второто полувреме премина доста по-спокойно. Арсенал продължи да създава положения, но така и не заплашваше сериозно вратата на гостите. В 68' Адриан Гереро вкара за Цюрих, но впоследствие попадението му бе отменено заради засада.

С победата момчетата на Микел Артета се поздравиха с първото място в група "А" и подпечатаха билетите си за осминафиналите във втория по сила европейски турнир. Цюрих пък завършва последен и си тръгва с празни ръце.