Брайтън получи лекция от АЕК Атина в историческия си първи мач в Европа (ВИДЕО)

2804 0

Брайтън ще запомни първото си участие в мач от европейските клубни турнири с загуба с 2:3 у дома от АЕК Атина. "Чайките" бяха подчинени от гърците в първия си мач в Лига Европа от група "B".

Джибрил Сидибе даде преднина за гостите на "Амекс" още в 11-та минута. След 30 минути обаче бе отсъдена дузпа за "чайките" и Жоао Педро получи право да стреля от 11 метра и успя да изравни резултата.

Малко преди почивката момчетата на Роберто де Зерби получиха нов "студен душ". Мият Гачинович беше на точното място след изсипана топка в наказателното поле от свободен удар и реализира за 2:1 в полза на АЕК.

След почивката нова дузпа беше отсъдена за домакините след некоординирани действия на Дамиан Шимански. Така в 67' отново Жоао Педро изпълни и бе точен за 2:2!

В 84-та минута топката беше подадена към Езикиел Понс, той спечели въздушното единоборство и подаде на Елиасон. Двамата осъществиха двойно подаване и Понс се оказа на стрелкова позиция, от която прати топката в мрежата.