Бомбастичен сблъсък в плейофите за 1/8-финалите в Лига Европа

Снимка: Getty Images / колаж: SportLive

8066 0

Жребият за плейофите в Лига Европа е хвърлен. Победителите ще се класират за 1/8-финалите във втория по сила европейски клубен турнир.

Безспорно вниманието приковава сблъсъкът между Барселона и Манчестър Юнайтед, битка достойна за Шампионската лига. Един срещу друг ще се изправят две от големите звезди на световния футбол – Роберт Левандовски и Кристиано Роналдо, ако все още е на „Олд Трафорд“ след зимния трансферен прозорец.

Първият мач ще е на 16 февруари на „Камп Ноу“, а реваншът на 23 февруари.

Другите битки на 1/16-финалите противопоставиха още няколко интересни двойки. Сред най-любопитните са тези между РБ Залцбулг и Рома и Ювентус и Нант. Спортинг ще се изправи срещу датския Мидтиланд. Украинският гранд Шахтьор Донецк ще мери сили с Рен. Голово зрелище се очаква в сблъсъка между Аякс и Унион Берлин. Старите познайници Байер Леверкузен и Монако ще определят кой е по-достоен да продължи напред, а последната двойка противопоставя рекордьора по титли в турнира Севиля и ПСВ Айдховен.

Жребий за ЛЕ по ТВ: Къде да гледаме събитието?

ЖРЕБИЯТ :

*Поставените отбори ще са домакини в реваншите: Манчестър Юнайтед, Мидтиланд, Монако, Нант, ПСВ, Рен, Рома, Унион Берлин(завършилите на второ място в групите си в Лига Европа)

8. РБ Залцбург - Рома

*Първите мачове ще са на 16 февруари, а реваншите на 23 февруари догодина.

Финалът на турнира Лига Европа е на 31 май на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща.

ПРЕДИ ЖРЕБИЯ

Кои отбори участват в него?

Барселона (Испания), Манчестър Юнайтед (Англия), Ювентус (Италия), ПСВ (Нидерландия), Рома (Италия), Аякс (Нидерландия), Севиля (Испания), Нант (Франция), Рен (Франция), Унион Берлин (Германия), Монако (Франция), Мидтиланд (Дания), Спортинг Лисабон (Португалия), Шахтьор Донецк (Украйна), Байер Леверкузен (Германия) и РБ Залцбург (Австрия).

Как са разпределени?

Урна 1 (второ място в Лига Европа): Манчестър Юнайтед, ПСВ, Рома, Нант, Рен, Унион Берлин, Монако и Мидтиланд.

Урна 2 (трето място в Шампионска лига): Барселона, Ювентус, Аякс, Севиля, Спортинг Лисабон, Шахтьор Донецк, Байер Леверкузен и РБ Залцбург.

Кога са 1/16-финалите?

Те ще се проведат на 16 февруари (първи мачове) и на 23 февруари (реванши). Победителите продължават напред към 1/8-финалите в турнира!