Кога и къде да гледаме по ТВ жребия за 1/16-финалите в Лига Европа?

Снимка: Getty Images / колаж: SportLive

4055 0

Днес (7 ноември) предстои да бъде изтеглен жребият за плейофите (1/16-финалите) във втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа!

В него ще участват 16 отбора:

Барселона (Испания), Манчестър Юнайтед (Англия), Ювентус (Италия), ПСВ (Нидерландия), Рома (Италия), Аякс (Нидерландия), Севиля (Испания), Нант (Франция), Рен (Франция), Унион Берлин (Германия), Монако (Франция), Мидтиланд (Дания), Спортинг Лисабон (Португалия), Шахтьор Донецк (Украйна), Байер Леверкузен (Германия) и РБ Залцбург (Австрия).

Урна 1 (тимовете, които са завършили на второ място в групите си в Лига Европа): Манчестър Юнайтед, ПСВ, Рома, Нант, Рен, Унион Берлин, Монако и Мидтиланд.

Урна 2 (тимовете, които са завършили на трето място в групите си в Шампионска лика): Барселона, Ювентус, Аякс, Севиля, Спортинг Лисабон, Шахтьор Донецк, Байер Леверкузен и РБ Залцбург.

Дати за 1/16-финалите - 16 февруари (първи мачове), 23 февруари (реванши). Победителите продължават напред към 1/8-финалите в надпреварата!

*Жребият за плейофите в ЛЕ ще бъде изтеглен в 14:00 ч. (българско време) и ще бъде излъчен ПРЯКО в ефира на "MAX SPORT 3". Ако нямате възможност да гледате, следете развоя на жребия НА ЖИВО В SPORTLIVE.BG!