Бодьо рухна у дома след година чакане, Арсенал с трета поредна победа в Лига Европа

990 0

Арсенал победи Бодьо/Глимт с 1:0 като гост на стадион "Аспмира" в среща от Група А на Лига Европа. Единственото попадение падна през първото полувреме, след като Букайо Сака реализира в 24 минута.

Срещата протече равностойно, но "артилеристите" успяха с донякъде комичен гол да вземе трите точки. Сака отбеляза попадение с тяло след разбъркване в наказателното поле.

През второто полувреме домакините се опитаха да отговорят с няколко добри ситуации, но късметът и американския страж на Арсенал - Мат Търнър не позволиха промяна на резултата.

По този начин "артилеристите" събраха актив от 9 точки след 3 изиграни срещи в турнира, но ще трябва и да играят отменената среща срещу ПСВ Айтнховен. Бодьо/Глимт са с 4 пункта след 4 изиграни срещи.