Дъжд от голове, голяма изненада и изумителен гол в 1/8 финалите на Лига Европа

5283 0

Реваншите от 1/8-финалния кръг на Лига Европа донесоха много попадения, кое от кое по-красиво, драма, но не и особено големи изненади. По-голямата част от считаните за фаворити тимове продължиха напред в надпреварата за трофея от втория по сила европейски клубен турнир.

Единствено изключение направи Арсенал, който изненадващо отпадна след много емоционален двубой и изпълнение на дузпи срещу Спортинг. Резултата в 19-ата минута откри Гранит Джака. Педро Гонсалвеш реализира страхотно попадение от центъра, достойно за приза "Гол на сезона". Именно то вкара срещата в продължения и изпълнения на дузпи. При тях гостите бяха по-съобразителни. Антонио Адан отрази изстрела на Габриел Мартинели, изпращайки своя тим на 1/4 финалите.

Безспорно, голяма част от погледите върху себе си прикова отборът на Фейенорд, който тотално разби Шахтьор Донецк у дома. Нидерландският финалист от изминалото издание на Лигата на конференциите реализира цели 7 попадения във вратата на противника, който съумя да отвърне с едва 1. Така домакините продължиха напред с изумителния общ резултат от 8:2.

След гръмката победа на "Олд Трафорд" с 4:1 Манчестър Юнайтед постигна нова, но далеч по-скромна като гост на Бетис. Възпитаниците на Ерик тен Хаг се наложиха с 0:1 над испанския си съперник. Единственото попадение бе дело на обичайния заподозрян Маркъс Рашфорд в 55-ата минута.

Ювентус също не допусна изненади при визитата си на Фрайбург. "Бианконерите" бяха с играч повече през цялото второ полувреме. Това значително улесни задачата им и 2 попадения - на Душан Влахович от дузпа в 44-ата минута и на Федерико Киеза в добавеното време отказаха напълно домакините, които напускат турнира с общ резултат 0:3.

Всички осминафинали от Лига Европа

19:45 ч., Бетис 0:1 Ман. Юнайтед (1:4)

56' Маркъс Рашфорд

19:45 ч., Фейенорд 7:0 Шахтьор Донецк (1:1)

9' Хименес, 24' Оркун Кьокджю, 38' Оркун Кьокджю (д.), 49' Осама Идриси, 60' Осама Идриси, 64' Алиреза Джаханбакш, 66' Данило Перейра

19:45 ч., Фенербахче 1:0 Севиля (0:2)

41' Енер Валенсия (д.)

19:45 ч., Фрайбург 0:2 Ювентус (0:1)

45' Душан Влахович (д.), 90' +5 Федерико Киеза

22:00 ч., Арсенал 1:1 /3:5/ Споринг (2:2)

19' Гранит Джака, 62' Педро Гонсалвеш

22:00 ч., Реал Сосиедад 0:0 Рома (0:2)

22:00 ч., Роял Юнион 3:0 Унион Берлин (3:3)

18' Теди Теума, 63' Лазар Амани, 90' +5 Лоик Лапусен

22:00 ч., Ференцварош 0:2 Байер Леверкузен (0:2)

3' Муса Диаби, 81' Амин Адли

Следете и осминафиналите от Лигата на конференциите НА ЖИВО със SpоrtLive.bg!