Зад центъра с едно докосване: Най-красивият гол за сезона в Италия дойде от... Серия Б (ВИДЕО)

971 0

В сблъсък от петък вечер (05.05) Каляри записа една от най-гръмките си победи в официални мачове в последните години. Тимът надделя с разгромното 5:0 като гост на Перуджа в двубой от италианската Серия Б.

Джанлука Лападула започва и приключи головата фиеста с попадения в 5-ата и 87-ата минути. Пауло Ази и Марко Манкосу удвоиха аванса на отбора до края на полувремето, а втората част започна по същия начин - с гол, дело на Христос Курфалидис (49').

Едно от попаденията обаче си заслужава да бъде видяно. Става въпрос аз това на Марко Манкосу, който завърши по нетрадиционен начин бърза контраатака. Получил пас в перспектива точно на централната линия, той директно стреля с едно докосване.

Изстрелът му бе перфектен и съумя да прехвърли противниковия вратар, който бе излязъл по-напред. Можете да видите красивото попадение чрез видеото по-долу в материала.