В мач с 6 гола: Сасуоло нанесе първа загуба на Ювентус през сезон 2023/24 в Серия А (ВИДЕО)

726 0

Италианският гранд Ювентус допусна първа загуба през сезон 2023/24 в Серия А, отстъпвайки при визитата си на Сасуоло от 5-ия кръг с 2:4!

Домакините откриха резултата в 12-ата минута чрез Арманд Льорианте, но десет по-късно Матиас Вина си вкара автогол и равенството бе възстановено.

Сасуоло все пак се оттегли на почивката при аванс от 2:1 - Доменико Берарди се разписа в 41-вата минута, а асистенцията бе дело на Матеуш Енрике.

Федерико Киеза върна "бианконерите" в мача с гол за 2:2 в 78-ата, но 240 секунди по-късно Юве отново изостана в резултата, тъй като Андреа Пинамонти матира Шчесни за трети път.

Крайното 4:2 бе оформено от Федерико Гати, който си отбеляза автогол в петата от добавените шест минути продължение на двубоя.

*По този начин Ювентус остана на четвърто място във временното класиране с актив от 10 точки, а Сасуоло се изкачи до 11-ата позиция (6 пункта).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Милан се върна към победите и се изкачи втори в Серия А (ВИДЕО)