Ювентус връща Масимилиано Алегри

1724 0

Ювентус ще върне Масимилиано Алегри на треньорския пост, съобщава Sky Sports. Според източника контрактът с Алегри ще бъде подписан за три или четири години, като ще бъде подписан до петък сутринта.

Алегри е безработен от лятото на 2019 г., когато напусне Юве. Той беше начело на "бианконерите" от 2014 г. Под негово ръководство отборът стана 5 пъти шампион на Италия, спечели 4 пъти Купата и два пъти Суперкупата на Италия.

Освен това два пъти Алегри изведе Ювентус до финали в Шампионска лига. Този сезон Юве не стана шампион на Италия за първи път от 10 години, но спечели Купата на страната и се класира за Шампионска лига в последния кръг на Серия А

Междувременно Ювентус се разделя с един от директорите си.