Шоу на Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен - класически Наполи отвори 16 точки разлика в Серия А (ВИДЕО)

1173 0

Лидерът в италианската Серия А - Наполи, продължи победния си ход и при гостуването на Специя от 21-ия кръг.

Играчите на Лучано Спалети спечелиха с класическото 3:0 на стадион "Алберто Рико" и събраха актив от 56 точки на върха във временното класиране. Вторият Интер, който по-късно днес (21:45 часа) играе с Милан, има 40 пункта.

През първите 45 минути "небесносините" владееха инициативата, но отправиха само един точен удар и полувремето дойде при 0:0. Все пак, в началото на втората част Наполи получи дузпа и Хвича Кварацхелия откри резултата.

Между 69-ата и 73-ата Виктор Осимен се възползва от груби грешки и уби интригата в мача с два бързи гола (Кварацхелия асистира за второто му попадение), които бяха под №15 и №16 за него през сезон 2022/23 на Ботуша.

Жълти картони: 3 - 2

*В следващия кръг Наполи е домакин на Кремонезе (12 февруари), а отборът на Специя, който е на 17-та позиция с 18 точки, гостува на Емполи (11 февруари).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Загуба срещу отбор на българин коства работата на легендарния Канаваро