Селтик и Интер вкараха 6 гола в инфарктен двубой

Снимка: Getty images/Gulliver

1448 0

Интер изпусна победата над Селтик в Глазгоу и завърши 3:3 в зрелищен първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

По-интересните моменти бяха през първото полувреме, когато италианците поведоха с 0:2 след голове на Шакири (4) и Паласио (13).

В рамките на 30 секунди Селтик изравни след като Армстронг върна един гол, а Компаняро си вкара автогол в 25-ата минута.

С гол в 45-ата минута Паласио даде аванс на Интер и след яловото второ полувреме тимът виждаше как си е осигурил комфортна преднина на тима си преди реванша.

Гуидети в добавеното време обаче попари италианците и донесе равенството.

В 4-ата минута Шакири получи прецизен пас в наказателното поле и отправи изстрел, който вратарят изби. При добавката обаче играчът не сбърка и изведе гостите напред – 0:1.

В 13-ата минута Паласио отбеляза втори гол за тима от Милано, след  като бе най-съобразителен след рикошет в наказателното поле – 0:2.

Селтик се хвърлиха през глава в атака, но защитата на гостите бе много добре координирана и не позволи на противника да застраши сериозно вратата им.

Дойде зведният миг на домакините, когато за 30-секунди успяха да върнат статуквото.

Все пак пресата на „детелините” даде резултат и в 25-ата минута Армстронг, след многоподова атака върна един гол.

Нямаше и 30 секунди от подновяването на играта и Селтик достигна до равенството. След изпълнение на тъч играч Армстронг насочи топката към наказателното поле, където притиснатият от влизащ на скорост играч на домакините Компаняро разстреля собствената си врата за 2:2.

Пресата на глазгоуци не спря до тук и те започнаха да редуват положения пред вратата на стъписаните гости.

В последната минута от полувремето обаче Паласио получи дълъг пас, който вратарят на домакините изпусна и за играча на Интер на празна врата не остана друго освен да осигури глътка въздух за тима си на почивката – 2:3.

Двата тима си размениха по едно опасно положение в 54-ата минута. Първо Шакири затрудни вратаря на домакините след удар извън наказателното, а след това Билтън, отново извън наказателното поле, отправи изстрел, който мина на педя от дясната греда на Интер.

Лиъм Хендерсън изпусна да изравни в 76-ата минута, след като получи удобна топка в наказателното поле. Ударът му обаче бе лишен от сила.

В 4-тата минута на продължението Гуидети получи пас и без подготовка изненада вратаря на Интер за финалното 3:3.

Последната възможност в мача бе за Интер, когато Шакири отправи хубав удар от пряк свободен удар, но вратарят изби.