Дузпа прекърши коравия Бешикташ

Снимка: Getty images/Gulliver

1660 0

Ливърпул изкопчи трудна победа срещу здравата защита на Бешикташ в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

В крайна сметка Марио Балотели отбеляза от дузпа в 85-ата минута за крайното 1:0.

Ливърпул започна с преса от самото начало.

Постепенно гостите се окопитиха, а Миньоле трябваше да се намесва решително в 35-ата минута, след бърза контраатака и изстрел на Демба Ба.

Ливърпул опитаха да вкарат бърз гол второто полувреме, но неразбирателство между играчите позволи на защитата на гостите.

В 48-ата минута неразбирателство между защитник на Бешикташ и вратаря даде нова възможност за „мърсисайдци”, които отново не успяха да се възползват.

Ливърпул вдигтаха оборотите след 65-ата минута, но Бешикташ демонстрира добра организация в защита.

В 84-ата минута Ливърпул успя да достигне до дузпа. Интересното бе, че гостите не спориха толкова за отсъждането на наказателния удар, колкото играчите на „мърсисайдци” кой точно да изпълни удара.

В крайна сметка зад топката застана Балотели, който изведе тима си напред.