Рома и Фейенорд оставиха интригата за реванша

Снимка: Getty images/Gulliver

1481 0

Рома и Фейенорд оставиха развръзката за реванша в Ротердам, след като завършипа 1:1 в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Лига Европа.

Рома излезе напред след прекрасен гол на Жервиньо в 22-ата минута. Казим-Ричардс изравни в 55-ата минута.

Домакините могат да съжаляват повече, тъй като имаха по-чисти положения, но шансът не бе на тяхна страна.

Холандците пък се възползваха от временното отпускане на противниците си и стигнаха до стратегическото равенство.

Фейенорд веднага усвои контрола върху топката и пробва с няколко положения да намери вратата в първите минути.

Футболистите на Рома организираха прекрасна контраатака в 7-ата минута. След подаване от десния фланг Жервиньо успя да стреля от дузпата, но удара му мина покрай вратата на гостите.

В 10-ата минута италианците отново сътвориха добра атака. Топката се оказа в Тоти в дясно от вратата. Той върна диагонално към границата на наказателното, където Пянич изпрати плътен удар, преминал над вратата на Фейенорд.

След нова атака от дясно Торосидис пусна по земя към дузпата. Там измъкващият се Жервиньо изпревари бранителя си и технично с пета откри резултата – 1:0 в 22-ата минута.

Отново Жервиньо пропусна да удвои след идентична атака 2 минути по-късно, а до края на полувремето холандците загубиха устрема си, а рависана съпътстваше отиграванията им.

Положението на Фейенорд се усложни в 32-ата минута, когато получилият вече жълт картон Люк Уилшър бе сменен заради контузия с Рик Карсдорп.

Все пак след изсипан пас Колин Казим-Ричардс се оказа на стрелкова позиция, но вратарят на домакините изби в корнер.

В последните 7-8 минути домакините предимно бавеха времето, като си подаваха топката в своята половина.

Второто полувреме рома започна по-затворено мача. Фейенорд се възползва от това и сътвори прекрасна атака, която ги върна в мача.

След центриране от дясно в 55-ата минута, играч на гостите изпрати с глава от дузпата топката към вратата. Със сетни сили вратарят изби в гредата, но топката рикошира към Казим-Ричардс, който бе безкомпромисен и изравни – 1:1.

Това събуди „вълците”, които мислеха, че с гол актив ще решат мача. Гостите обаче се успокоиха след изравняването и се чувстваха по-комфортно на „Олимпико”, като притесняваха отбраната и не допускаха опасни положения пред вратата си.

След смените на Тоти и Роси с Думбиа и Кеита в 65-ата минута Рома вдигна оборотите.

Думбиа пропусна да дари Рома с победата след ювелирен пас на Жервиньо в 84-ата минута. Резервата остана сам срещу Вермер, но вратарят изби неточния изстрел в корнер.