С късен гол Каляри обърна Болоня и продължава да мечтае за оставане в Серия А

1408 0

Отборът на Каляри измъкна изключително трудна победа над Болоня с 2:1 като домакин в мач от 21-ия кръг в Серия А. "Червено-сините" записаха втора поредна шампионатна победа и вече са на само една точка от излизане от зоната на изпадащите.

Бившите отбори на Кирил Десподов и Валентин Антов си спретнаха здрав и равностоен двубой, в който до последно не се знаеше какъв ще бъде изходът. До почивката двата тима не успяха да си вкарат голове, но втората част започна с попадение.

За шок на домакините, Болоня откри резултата с гол на Рикардо Орсолини. В 71-ата минута Каляри възстанови равенството с попадение на Леонардо Паволети, а в четвъртата минута на добавеното продължение на мача Гастон Перейро открадна трите точки за своя тим.

Така Каляри увеличи актива си на 16 точки, заемайки 18-о място - на една точка от 17-ия Венеция. Болоня пък остава на 12-о място с 27 пункта. В следващия кръг Каляри гостува на Рома, докато Болоня посреща Наполи.