С гол от дузпа Лукаку наказа Наполи и доближи Интер до върха в Серия А

1137 0

Тимът на Интер успя да победи Наполи с минималното 1:0 като домакин в дербито от 12-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в срещата отбеляза Ромелу Лукаку от дузпа, а в заключителните 20 минути гостите от Неапол трябваше да търсят обрата с 10 души на терена.

В 71-вата минута Оспина извърши нарушение, за което бе санкциониран с жълт картон, а Интер получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Ромелу Лукаку се нагърби с отговорността и не сбърка. Веднага след дузпата Лоренцо Инсиние си изпусна нервите и получи директен червен картон.

С победата Интер се доближи на само точка от лидера Милан, който не успя да бие Дженоа. "Нерадзурите" разполагат с 27 пункта, докато "росонерите" - с 28. Наполи пък е на четвърто място с 23 точки.