Опашкар на два пъти повеждаше на Милан, но "росонерите" избегнаха загубата

1378 0

Временният лидер в Серия А Милан едва се пребори за точка срещу Дженоа след равенство 2:2 като гост в мач от 12-ия кръг на италианския шампионат. "Росонерите" на два пъти изоставаха в резултата, но успяваха да възстановят равенството, за да запазят статута си на непобедени през този сезон.

През първата част не паднаха голове, но за сметка на това второто полувреме бе повече от вълнуващо. Още в 47-ата минута бившият нападател на росонерите Дестро изведе Дженоа напред, а само пет минути по-късно Калабрия изравни за Милан. В 60-ата минута отново Дестро даде преднина на Дженоа, но в 83' Калулу Кятенгуа пак изравни резултата.

Това бе четвърто равенство за Милан през сезона, като то бе достатъчно да съхрани първото място на "росонерите" с актив от 28 точки. Втори е Интер с 27 пункта, след като победи Наполи в дербито на кръга. Дженоа пък е на 18-о място с едва 7 точки.