Шахтьор "закотви" Интер на последното място в Шампионска лига

1421 0

Италианският гранд Интер отпадна от Шампионска лига! "Нерадзурите" не успяха да спечелят домакинството си на Шахтьор след равенство 0:0 в последния шести мач от групите, с което се сбогуваха с евротурнирите през този сезон.

Италианците завършиха на последното четвърто място в групата и дори няма да играят в Лига Европа. Участие във втория по големина европейски клубен турнир ще вземе украинският тим, който си го заслужи с представянето си на "Джузепе Меаца" тази вечер.

В продължение на 90 минути Интер обстрелваше вратата на Шахтьор, но така и не успя да вкара гол, с което се сбогува с турнира. В другия мач от групата пък Реал Мадрид победи Борусия Мьонхенгладбах и спечели първото място.