Рома спечели срещу Фиорентина след два червени картона

1730 0

Рома спечели домакинството си на Фиорентина с 2:1 в първия кръг на италианската Серия А. Гостите останаха с човек по-малко още в 17-ата минута, когато вратарят Бартоломей Драговски направи излишен фал в наказателното поле и получи директен червен картон.

Римляните се възползваха от численото преимущество, като в 26-ата минута Хенрих Мхитарян прати топката в мрежата за 1:0. В 52-ата минута обаче Николо Заниоло получи втори жълт и съответно червен картон и остави Рома с 10 души.

В 60-ата минута Никола Миленкович остана непокрит в наказателното поле и изравни резултата. В 64-ата минута обаче Тами Абрахам подаде към Верету, който не сбърка за 2:1. Отново Верету с хубав изстрел се разписа в 80-ата минута.

В другия късен мач от неделния ден Наполи победи новака Венеция с 2:0. Головете вкараха Лоренцо Инсинье от дузпа и Елиф Елмас.