Рома ядоса Аталанта и получи звучен шамар в Серия А

1072 0

Аталанта разби Рома с 4:1 като домакин в мач от 13-ия кръг на италианската Серия А. Гостите започнаха ударно срещата с ранен гол, но това единствено ядоса бергамаските, които вкараха четири безответни гола в последния половин час на двубоя.

Още в 3-ата минута Един Джеко изведе столичани напред в резултата. Домакините не успяха да намерят отговор до края на частта, но през втората част излязоха още по-мотивирани да стигнат до обрат. В 59-ата минута Дуван Сапата изравни и вдъхнови съотборниците си за победа.

В 70-ата минута Робин Госенс направи резултата 2:1, а само две минути по-късно Луис Муриел даде комфортна преднина от два гола пред "вълците". В 85' пък Йосип Иличич оформи крайното 4:1, с което Аталанта се изкачи до 7-ото място с 21 пункта. Рома е 4-и с 24 точки.