Рома е осминафиналист, но не футболът бе най-интересен на стадиона

Снимка: Getty images/Gulliver

1431 0

Отборът на Рома победи с 2:1 като гост Фейенорд и с общ резултат 3:2 се класира за осминафиналите в Лига Европа.

Двубоят завърши половин час по-късно, след като бе прекъсван заради хвърлени предмети по терена, един от които попадна в тялото на главния съдия.

Като цяло нервите и на терена, и по трибуните бяха водещи.

Ляич (45`) и Жервиньо (60`) вкараха за „вълците”, а Ману успя да изравни в 57 минута.

Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като резервата Те Вреде получи директен червен картон в 54-ата минута.

При изравнителния гол пък вторият вратар на Фейенорд пое към съблекалните директно от скамейката.

Рома имаше по-добрите шансове през първото полувреме, но играчите на гостите ги пропиляха.

В 15-тата минута Тоти имаше шанс да открие. Той остана непокрит в наказателното поле но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Тоти с далечен удар намери лявата греда на Фейенорд в 18-ата минута.

Пянич в 38-ата минута направи ужасен пропуск от малкия пеналт, след като получи идеален пас и не успя да изпрати нормален удар към вратата.

Де Роси бе близо до гол в 44-ата минута, когато получи пас, нахлувайки в наказателното поле. Изстрелът му обаче не намери вратата.

В самият край на полувремето Адам Ляич изведе римляните напред след като непокрит намери изсипан пас от границите на малкото наказателно поле и с воле отбеляза за 0:1.

Задачата на Фейенорд стана още по трудна, след като влезлия като резерва Те Вреде си изкара директен червен картон в 54-ата минута заради грубо влизане.

След изгонването му мачът бе спрян, след като публиката на домакините успя да нацели рефера Клеманте с предмет. През първото полувреме той заплаши с прекратяване на мача заради хвърлен банан на терена.

Това даде повод на феновете на Рома да се разпеят, а холандската агитка почна да мята бомби.

15-минути по-късно след неадекватна игра в защитата на Рома Елвис Ману проби и върна равенството – 1:1 в 57-ата минута. През това време съдията Клемент Турпин показа червен картон на седящия на скамейката втори вратар Ервин Мюлдер от Фейенорд, вероятно за буйно изразяване на радостта. Играта отново бе забавена.

В 60-ата минута Рома отново си върна предимството след огледален гол. Турусидис отново пусна прострелен пас от дясно, а Жервиньо засече в малкото наказателно поле за 1:2.

Играта отново се забави, докато се събере новата поредица хвърлени предмети по терена.

След това домакините се хвърлиха да обръщат мача, но така и не стигнаха до гол, въпреки няколко обещаващи положения. Малшансът преследваше футбористите на Фейенорд, като само сантиметри ги деляха от втори гол. Изобщо не личеше, че домакините са останали с човек по-малко.

В 85-ата минута Торнстра бе близо до гол след фалцово изпълнение на пряк свободен удар, но вратаря на Рома съумя да изчисти в корнер.