Фиорентина остави Тотнъм да си гледа първенството

Снимка: Getty images/Gulliver

1162 0

Фиорентина се класира за за осминафиналите на турнира Лига Европа. „Виолетовите“ спечелиха с 2:0 реванша срещу Тотнъм на „Артемио Франки“ и по този начин се класираха за следващата фаза с общ резултат 3:1.

Фиорентина излезе напред в 54-та минута, когато Милан Бадел пусна перфектен извеждащ пас към Марио Гомес, който надбяга Фасио и излезе сам срещу Уго Лорис, след което го разстреля.

Втори гол за тима от Флоренция падна в 70-та минута, когато Мохамед Салах се възползва от група грешка в защитата на Тотнъм и този път не пропусна, а изпрати топката във вратата на Уго Лорис.

Така и не успя да противодейства на противника и продължи кошмара на английските отбори в европейските турнири.

Резултати от изиграните до момента мачове

Борусия (Мьонхенгладбах) – Севиля 2:3 – класира се Севиля
Динамо (Киев) – Гингам 3:1 – класира се Динамо Киев
Фиорентина – Тотнъм 2:0 – класира се Фиорентина
Интер – Селтик 1:0 – класира се Интер, Александър Тонев не беше в групата на Селтик за мача.
Легия (Варшава) – Аякс 0:3 – класира се Аякс

Залцбург – Виляреал 1:3 – класира се Виляреал

Динамо Москва – Андерлехт 3:1 – класира се Динамо Москва

Зенит – ПСВ Айндховен 3:0 – класира се Зенит