Рожденикът Бонучи заби два гола и донесе победата за Ювентус срещу последния

1304 0

Ювентус се измъчи срещу последния в класирането Венеция, но все пак се добра до победата с 2:1 в среща от 35-ия кръг на Серия „А“. Успехът за „бианконерите“ на „Алианц Стейдиъм“ донесе рожденикът Леонардо Бонучи, който реализира и двете попадения.

С добавените 3 точки „Старата госпожа“ се бетонира на четвъртото място в класирането с 69 точки и запазва мястото си в зона Шампионска лига. Венеция твърдо е на последната позиция с 22 пункта.

Двубоят започна перфектно за домакините. Още в 7-ата минута Бонучи откри резултата след удар с глава.

Последваха пропуски, а през втората част Юве сам вкара вълка в кошарата. Така в 71-ата минута Матия Араму изравни и смрази трибуните. Само пет минути по-късно Бонучи се превърна в герой, побутвайки топката в мрежата за 2:1. По този начин защитникът ознаменува 35-ия си рожден, донасяйки трудната победа за Ювентус.