Ювентус се измъкна срещу Сасуоло и даде категорична заявка за Шампионска лига

2342 0

Италианският гранд Ювентус стигна до много ценна победа с 2:1 при гостуването си на Сасуоло в среща от 34-ия кръг на Серия А.

В 39-ата минута домакините откриха резултата с попадение на Джакомо Распадори, а в заключителните секунди на първата част Пауло Дибала възстанови равенството.

"Бианконерите" бяха напът да си тръгнат само с точка, но гол на резервата Мойс Кийн две минути преди края на редовното време донесе пълния комплект точки за състава на Макс Алегри, който вече се утвърди на четвъртото място и почти на 100% си спечели място в Шампионска лига през следващата кампания.

Със спечелените 3 точки Ювентус събра 66 и продължава да е на четвърто място, но вече има аванс от осем пункта пред петия Рома, а до края на кампанията остават 4 кръга. Сасуоло пък остана на 10-а позиция със сбор от 46 точки.

*В следващия кръг Юве е домакин на Венеция (1 май), а Сасуоло гостува на Наполи (30 април)!