Президентът на Наполи потвърди: Спалети си тръгва след геройството с титлата


Президентът на Наполи потвърди: Спалети си тръгва след геройството с титлата
Снимка: Getty Images

982 0

Треньорът Лучано Спалети ще напусне италианския футболен шампион Наполи след края на сезона. Това потвърди президентът на клуба Аурелио Де Лаурентис. "Спалети напуска Наполи. Той иска да си вземе почивка една година", каза босът на неаполитанци.

Договорът на специалиста с тима е до лятото на 2024 година. През настоящата кампания Наполи спечели титлата в Серия А за първи път от 33 години. 64-годишният Спалети пое отбора през 2021 година.

В Италия наставникът е бил начело на Емполи, Сампдория, Венеция, Удинезе, Анкона, Интер и Рома, с които спечели две Купи на Италия и една Суперкупа на страната.

От 2009 до 2014 година италианецът оглавяваше Зенит (Санкт Петербург), с който два пъти става шампион на Русия и по веднъж взе Купата и Суперкупата на страната.

Така последният мач на Спалети начело на Наполи е срещу Сампдория. Шампионът посреща изпадналия тим на 4-ти юни. А ето кой е спряган за наследника на Спалети в Неапол

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички