Палермо се бори мъжки за първа победа след 9 загуби

2128 0

С волеви подвиг Палермо прекъсна черната си серия от девет поредни загуби в Серия А. Тимът на Ивайло Чочев без българина в състава си обърна Дженоа за успех с 4:3 на "Лудижи Ферарис".

"Грифоните" поведоха още в 4-ата минута на мача. Синът на Диего Симеоне - Джовани, откри резултата. Робин Куасон изравни в 42-ата минута с прецизен нисък удар.

В 57-ата минута отново Симеоне изведе Дженоа отново в резултата, като вкара след центриране от трудна позиция.

Палермо натисна съперника и така се оголи отзад, което позволи на Нинкович да направи 3:1 за Дженоа.

Влезлият от пейката Диаманти успя да намали до 2:3, а в 88-ата минута Рисполи отблизо изравни.

След страхотна контра Палермо успя да стигне до мечтаните 3 точки - Диаманти отне топката и намери Трайковски, който с диагонален изстрел направи 4:3 и донесе успеха на своя тим.

В последните секунди Перин беше изгонен с червен картон за удар без топка срещу другия македонец от Палермо – Несторовски. Смените бяха вече извършени и Дженоа завърши с Еденилсон на вратата.

Палермо вече не е последен и с 9 точки се качи над Пескара (7) и изравни Кротоне, който също има 9. Дженоа е 12-и с 23 точки.