Неземен Мертенс поведе Наполи за паметна победа с 5:3 над Торино (ВИДЕО)

2129 0

Отборът на Наполи излезе на трето място във временното класиране на Серия "А" след истинска голеада и победа с 5:3 като домакин на Торино.

В герой за "небесносините" се превърна Дрис Мертенс, който наниза цели четири гола. Белгиецът се отчете с хеттрик и в предния мач при победата с 5:0 над Каляри.

Така той се превърна в първия футболист в Италия след сезон 1994/95, който вкарва в два поредни мача поне 3 гола. За последно това стори ГабриелБатистута преди повече от 20 години.

До 22-ата минута Наполи вече водеше с 3:0. Всичките попадения бяха дело на Мертенс, като второто беше от дузпа.

След почивката гостите върнаха един гол чрез Белоти. В 70-та минута Влади Кирикеш направи 4:1 в полза на домакините, но шест минути по-късно Росетини намали.

В 80-ата минута Мертенс реализира четвъртия си гол в мача, а малко по-късно Фалке оформи крайното 5:3 от дузпа.

Във временното класиране Наполи зае 3-о място с 34 точки, изпреварвайки с 1 Милан. Торино е на 9-та позиция с 25 пункта.

All Goals & Highlights HD - Napoli 5-3 Torino... by Euro2016