Лацио си върна третото място след победа над Фиорентина (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

932 0

Отборът на Лацио победи като домакин Фиорентина с 3:1 в среща от 17-ия кръг на Серия А

Лацио си върна 3-ото място във временното класиране. Точни за успеха на "орлите" бяха Балде Кейта в 23-ата, Лукас Билия в 45-ата от дузпа и Стефан Раду в 90-ата минута. За гостите пък се разписа Мауро Сарате в 68-ата минута.

През първата част Лацио доминираше на терена и това даде своя резултат. Още в 10-ата минута Кейта пропусна да изведе отбора си напред в резултата.

В 23-ата минута Савич демонстрира страхотен поглед подаде към Балде Кейт, който от наказателното поле хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл.

Keita Balde Diao Goal HD - Lazio 1-0 Fiorentina... by jason-pitt1

В добавеното време на полувремето Томович събори играч на домакините в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Билия реализира от точката на дузпата с удар под напречната греда.

Biglia Penalty Kick Goal HD - Lazio 2... by Goals_online

След подновяването на играта пък Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но пропусна да върне интригата в срещата.

Йосип Иличич изпълни дузпата в десния ъгъл, но това не беше достатъчно да преодолее Федерико Маркети, който разчете неговите намерения и спаси.

В 64-ата минута Сарате върна надеждите на Фиорентина. Той овладя топката в наказателното поле и да я изстреля в средата на вратата, правейки резултата 2:1.

Mauro Zarate Goal HD - Lazio 2-1 Fiorentina... by Jek09Pre

За разлика от първата част, през втората домакините отстъпиха изцяло инициативата на Фиорентина. В 83-ата минута Карлос Санчес отбеляза, но реферът отсъди фаул в атака и попадението бе отменено.

В последната минута на двубоя Лацио си отдъхна. Раду стигна до топката след подаване на Чиро Имобиле и от ръба на наказателното поле вкара за 3:1.