Новакът в Серия А Монца остана без треньор, 38-годишен извежда Валентин Антов и компания срещу Ювентус


Новакът в Серия А Монца остана без треньор, 38-годишен извежда Валентин Антов и компания срещу Ювентус
Снимка: Getty Images

1737 0

Ръководството на елитния италиански клуб Монца реши да уволни старши треньора Джовани Стропа заради лошия дебютен старт на сезон 2022/23 в Серия А.

Тимът на българския национал Валентин Антов е на последното 20-о място във временното класиране с едва 1 точка след първите 6 кръга. Тя бе спечелена през отминалия уикенд - 1:1 при гостуването на Лече. 

"Благодарим на Стропа за извървения път заедно и за историческата промоция в Серия А", написаха от Монца в социалните мрежи. Отборът ще бъде воден от Рафаеле Паладино - досегашният наставник на тима до 19 години. 

Вальо Антов не получаваше много шансове за изява от Стропа и записа общо 54 минути през новата кампания - 11 срещу Удинезе (1:2) и 43 срещу Наполи (0:4). Следващият мач на Монца е домакинство на Ювентус (18 септември, 16:00 часа). Интересно е да се отбележи, че 38-годишният Рафаеле Паладино е бивш играч на "старата госпожа", който има три мача и за националния отбор на Италия.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Лоша вест за ПСЖ и националния отбор на Франция - важен защитник е сериозно контузен!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички