Наполи профука аванс от два гола срещу Емполи и се прости с амбициите за Скудетото

1404 0

Тимът на Наполи не успя да победи Емполи като гост в среща от 34-ия кръг на италианската Серия А, въпреки че водеше с 2:0 до 80-ата минута и в крайна сметка си тръгна с празни ръце от стадион "Карло Кастелани".

Дрис Мертенс изведе "небесносините" напред в резултата в 44-ата минута, а осем след началото на втората част Лоренцо Инсиние вкара "гола на спокойствието" Лучано Спалети. Попадението на Инсиние бе под №121 за него с екипа на Наполи, с което изравни постижението на Марек Хамшик и двамата вече поделят второто място след Дрис Мертенс (146).

Десетина минути преди края на редовното време Емполи намали изоставането си чрез 25-годишния шотландец Лиъм Хендерсън, а пет по-късно натискът даде за втори път резултат и Андреа Пинамонти прати топката във вратата на Алекс Мерет за 2:2. Отново 22-годишният италианец прати домакинските фенове в екстаз, вкарвайки за крайното Емполи 3:2 Наполи в 88-ата минута.

Това бе трета поредна издънка за Наполи, който вече изостава на цели 5 точки от лидера Интер, а "нерадзурите" дори имат мач по-малко. Със спечелените три Емполи събра актив от 37 и е на 14-о място в подреждането.

*В следващия кръг Наполи е домакин на Сасуоло (30 април), а Емполи приема Торино (1 май). До края на сезон 2021/22 в Серия А остават 4 кръга.