Милан не даде топката на Салернитана и спечели за минути (ВИДЕО)

1547 0

Милан спечели срещу Салернитана с 2:0 в мач от 16-тия кръг на италианската Серия А. Момчетата на Стефано Пиоли натиснаха още в първите минути на срещата и в 5-ата минута Франк Кесие се възползва от грешка в отбраната на гостите и откри резултата.

"Росонерите" владееха срещата и в 13-ата минута Браим Диаз беше близо до втори гол с удар в аут. Пет минути по-късно испанецът изведе Алексис Салемакерс, който не сбърка за 2:0. Нови шансове се откриха пред Раде Крунич и Франк Кесие в края на първата част.

За едно полувреме Милан отправи цели 14 удара и владеше топката в 72% от времето. През втората част "росонерите" започнаха да пестят сили. Единствените по-сериозни положения бяха на Жуниор Месиас в 70-ата минута и на Браим Диаз в 80-ата.

С успеха Милан събра 38 точки и е с мач повече и 2 точки пред втория Наполи. Салернитана продължава да е на последното 20-то място с 8 точки. За Салернитана следва нов тежък мач - гостуване на Фиорентина. Милан ще търси нов успех във визита на Удинезе.