Милан допусна обрат срещу Сасуоло, второто място се клати

1126 0

Милан допусна обрат от Сасуоло и загуби с 1:2 в мач от 32-рия кръг на италианската Серия А. Хакан Чалханоглу откри резултата за "росонерите" в 32-ата минута, като Милан създаде повече положения пред противниковата врата.

През втората част обаче момчетата на Стефано Пиоли продължиха да пропускат, но Сасуоло игра като равен с равен с именития съперник. Така се стигна до 76-ата минута, когато Джакомо Распадори изравни резултата. Отново Распадори в 83-ата минута сложи точка на спора и донесе трите точки за Сасуоло.

Така "зелено-черните" записаха трети пореден успех и вече имат 49 точки в актива, с което се намират на осмото място в Серия А. Втората позиция на Милан е застрашена като след поражението "росонерите" водят пред третия Аталана само с 2 точки.

Междувременно Милан отказа да участва в Суперлигата.