Любопитна идея: Серия А организира турнир в Щатите успоредно със Световното първенство в Катар 2022?

1265 0

Италианската Серия А сериозно обмисля възможността да организира зимен турнир в Северна Америка по време на Световното първенство в Катар!

Идеята е футболистите, които не бъдат ангажирани с националните си отбори, да могат да поддържат форма:

"Проектът е още в начална фаза. Голям брой играчи от "Серия А" трябва да почиват месец и половина, тъй като шампионатът ще бъде спрян", заяви шефът на Лигата Андреа Бути, цитиран от "Football Italia".

На шега казано - организирането на този турнир може да се окаже наложително, тъй като европейският шампион Италия далеч не е сигурен за участието си на Мондиала...

"Скуадрата" трябва да мине през плейофите и да се справи първо със Северна Македония, а след това и с победителя от двойката Португалия - Турция, ако иска да си спечели "билет" за най-голямото събитие във футбола.

Световното първенство в Катар ще се проведе между 21 ноември и 18 декември тази година, а България не успя да се класира за него, но за сметка на това съвсем скоро ще изиграе две много престижни контроли! Кога и срещу кого - вижте ТУК