Куадрадо обяснил на Сиригу умишлено ли му е вкарал от корнер

2192 0

Крилото на Ювентус Хуан Куадрадо беше в центъра на вниманието снощи, след като вкара на Дженоа директно от корнер. Това се случи в 9-ата минута на мача, завършил в крайна сметка с победа с 2:0 за "бианконерите".

Колумбиецът вкара в далечния горен ъгъл, а, както обясни по-късно на потърпевшия вратар - Салваторе Сиригу, голът му е бил случаен. Куадрадо заяви, че изобщо не се е целел в попадение по този начин.

"Не исках да го правя! Центрирах към близката греда, но топката отиде твърде високо", е казал крилото на Сиригу на почивката в тунела, твърди "Football Italia". Благодарение на победата над "грифоните" "Бианконерите" се изкачиха до петото място в Серия А.

В същия кръг беше реализиран и друг гол директно от корнер. Негов автор беше футболистът на Интер Хакан Чалханоглу, който се разписа ефектно във вратата на Рома. Според статистиката в последните 10-11 години в Серия А са реализирани общо 8 такива попадения. Вижте гола на Куадрадо тук.