Издънка! Интер едва не се сгромоляса след комфортна преднина, но запази върха

1055 0

Интер се издъни на своя „Сан Сиро“ в среща от 8-ия кръг на Серия А.„Нерадзурите“ профукаха аванс от два гола срещу Болоня и изпуснаха наглед още 2 наглед сигурни точки, след като двубоят приключи при 2:2.

Хората на Симоне Идзаги обаче запазиха първото си място в класирането, въпреки че допуснаха изненадващ домакински гаф. Интер е на върха с 19 точки. Болоня е на 8-ата позиция с 11 пункта.

Още до 13-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след голове на Франческо Ачерби и Лаутаро Мартинес. Това явно поуспокои „Змията“.

Гостите обаче не се предадоха. Само 6 минути по-късно те се върнаха в мача след гол на звездата им Рикардо Орсолини. В 52-ата минута Джошуа Зинкзее донесе изненадващата точка за Болоня.